Dom i ogród

Czym jest Elf on the Shelf

Co to oznacza Elf on the Shelf? Wielu rodziców zadaje sobie to pytanie. Już nie raz i nie dwa można było usłyszeć ten zwrot w odbiornikach telewizyjnych. W świecie wirtualnym nie brakuje również odnośników do tego tematu.

Warto zatem wyjasnić, o co chodzi z Elf on the Shelf, ponieważ wielu dorosłych może przekonać się, jaka z nimi jest wesoła zabawa.
Elf na półce
Moda na Elf on the Shelf wzięła się od książki dla dzieci “The elf on the shelf”, którą napisały wspólnie Carol Aebersold i jej córka Chanda Bell. Na nieszczęście, książka jeszcze nie została przetłumaczona na język polski, niemniej jednak w całości być może już niedługo się to zmieni, zwracając uwagę na wzrastającą falę popularności. Figurka Elf on the Shelf powinna zostać odnaleziona przez dziecko na półce. Maluch powinien nadać mu imię. Musi on jednak uważać na to, ażeby nie dotknąć magicznego skrzata. W innym bowiem wypadku jego magiczne moce zostaną utracone.
Od początku Adwentu (w USA od Święta Dziękczynienia) elf podgląda rodzinę u której gości. Zgodnie z tradycją, skrzat każdej nocy, kiedy tylko wszyscy domownicy zasną, pędzi do Świętego Mikołaja zdać mu raport, co też w danym domu się dzieje. Elf on the Shelf tradycja już na stałe zagościła w wielu domach. Maluchy z wielką niecierpliwością czekają na ten magiczny okres, sprawdzając co również elfy/elf tym razem dla nich uszykował.
Cena figurki nie jest duża. Zresztą, czy będzie ona taka na prawdę ważna, o ile weźmie się pod uwagę ten fakt, ileż to będzie ona w stanie przynieść przyjemności najmłodszym członkom rodziny. Warto przekonać się, że dzieci pokochają te elfy, które nie są duże. A przygotowywanie figli przy ich pomocy sprawiać będzie nie lada radość dosłownie dorosłym. Pozostaje nadzieja, że taka tradycja już niedługo zagości na stałe również w Polsce, gdzie dzieciaki bardzo chętnie przygotowują się do Gwiazdki.
Więcej informacji: co to znaczy Elf on the Shelf.