Dom i ogród

Szambo betonowe i zbiornik na deszczówkę – korzyści

W przypadku zabudowań, które nie mają możliwości odprowadzania ścieków do sieci zbiorczej niezbędne jest wprowadzenie rozwiązania takiego jak szambo. Warto zdawać sobie sprawę jednakże o tym, że powinno być to szambo charakteryzujące się głównie dobrymi parametrami związanymi ze szczelnością, tak ażeby ścieki nie przedostawały się zarówno do wód gruntowych jak także do gleby skażając je. Dlatego też warto wybrać rozwiązanie tj. szambo betonowe 10m3.

Pamiętajmy o tym, że takie szamba realizowane są z bardzo wysokiej jakości materiału, a zatem betonu, który spełnia rygorystyczne normy powiązane z bezpieczeństwem szczelnością a także jakością. Dzięki temu takie szamba spełniają oczekiwania wręcz najbardziej wymagających klientów, przy tym będą nam służyły przez bardzo długi okres czasu nie wymagając żadnych napraw czy również prac związanych z konserwacją.
Oferta szamb betonowych – Co warto mieć świadomość tego?
Z całą pewnością jeżeli już zdecydowaliśmy się już na szambo wykonywane z betonu, to warto postawić na doświadczonego producenta, który oferuje swoim klientom w głównej mierze szamba dostępne o różnych pojemnościach, a zatem na przykład szambo betonowe 12m3. Należy tutaj podkreślić, że w dodatku możemy wybrać typ szamba, a więc na przykład szambo jednokomorowe lub również dwukomorowe. Jeśli chodzi o szambo jednokomorowe to składa się ono z jednej komory, włazu betonowego oraz płyty. Warto mieć na uwadze o tym, że mamy możliwość wyboru na przykład odpowiedniego typu płyty najazdowej. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się też szamba betonowe dwukomorowe, które oddzielone są specjalną przegrodą, która pozwala na oddzielenie ścieków grubych od ścieków płynnych. Dzięki zastosowaniu bakterii ścieki płynne pozbawione są toksycznych czy również niebezpiecznych substancji dlatego mogą być odprowadzone do gruntu. Pamiętajmy również o tym, że producent szamb betonowych rozszerzył własną propozycję o inne zbiorniki betonowe, a zatem na przykład betonowy zbiornik na deszczówkę wyróżniający się głównie odpornością na uszkodzenia mechaniczne jak również zgniatanie.

Zobacz więcej: szambo betonowe 10m3 częstochowa.