Dom i ogród

Szambo betonowe – korzyści

Szambo wykonane z betonu to rozwiązanie cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem. Stanowi wygodną warianty dla osób mieszkających w domach nie mających dostępu do internetu kanalizacyjnej. Podpowiadamy, jakie są zalety takiego rozwiązania.

Przystępna cena
Jedną z najważniejszych zalet szamb betonowych jest ich niska cena. Ich zakup umożliwia na odczuwalne oszczędności. są znacznie tańsze od instalowania przydomowych oczyszczalni ścieków. Szambo betonowe może mieć różną pojemność, a ich szeroki wybór daje możliwość na łatwe dopasowanie do potrzeb danego domu. Powinno się dodać, że instalacja szamba nie zajmuje wiele czasu, a jej koszty nie należą do największych.
Bezpieczeństwo.
Kwestia bezpieczeństwa to bardzo ważny czynnik wpływający na częste dobór opisywanych rodzajów szamb. Pod tym względem górują na własnymi odpowiednikami wykonanymi ze stali lub tworzyw sztucznych. Stosownie zamontowane szambo betonowe nie stwarza ryzyka wypchania go przez grunt, co zdarza się w przypadku jego wymienionych alternatyw. Dzięki temu ogród a także kostka brukowa przed domem pozostają całkowicie bezpieczne. Oprócz tego opisywany rodzaj zbiorników na ścieki może być opróżniany omal do końca. Taka opcja redukuje częstotliwość wywozu ścieków, co wiąże się z dodatkowymi oszczędnościami.
Wytrzymałość.
Nie można zapominać o wysokiej wytrzymałości tego typu zbiorników. Ich grube ściany sprawiają, że konstrukcja może przetrwać minimum 20 lat, a więc jest to długoterminowa i niesłychanie opłacalna inwestycja. Beton to materiał wyróżniający się wysoką odpornością na szkodliwe substancje znajdujące się w przechowywanych w szambie nieczystościach. Pozostaje niewrażliwy na bakterię, jak także na silny opór wody wewnątrz zbiornika. Warto dodać, że wbrew mylnym opinią szamba zrealizowane z betonu nie są nieszczelne. Są wykonywany z umiejętnie dobranych mieszanek tego materiału, a w dodatku zawierają dodatkową masę uszczelniającą. Dzięki tym wyjściem ryzyko przedostawania się ścieków oprócz obręb zbiornika jest zredukowane do minimum.

Warto sprawdzić: szambo betonowe 10m3 częstochowa.