Dom i ogród

Trawnik z rolki – gdzie znajduje zastosowanie?

Pięknie wyglądający trawnik to wizytówka ogrodu, niemniej jednak także skweru miejskiego czy też boiska sportowego. Na nieszczęście założenie trawnika od podstaw, czyli metodą tradycyjną, zajmuje wiele czasu i wymaga wiele wysiłku. Nie powinno zatem budzić zaskoczenia, że coraz więcej osób prywatnych, ale też firm korzysta z alternatywnych rozwiązań, takich jak trawnik rolowany.

Takie trawniki odznaczają się świetnymi właściwościami użytkowymi, ponadto powstają ze specjalnych mieszanek nasion, dzięki czemu są odporne na choroby, niemniej jednak też na niekorzystne warunki klimatyczne a także ekstremalne warunki pogodowe. Dlatego też trawniki rolowane sprawdzają się zarówno w miejscach intensywnie eksploatowanych, jak również w ogrodach czy na działkach.
Zalety stosowania trawników wzorowanych – co powinno się mieć świadomość tego?
Nie ulega wątpliwości, że trawa z rolki to rozwiązanie nowoczesne, praktyczne, jak także przyjazne środowisku. Wszyscy powinniśmy uzmysławić sobie, że rośliny mają nie tylko i wyłącznie zdolność produkowania niezbędnego do życia tlenu, niemniej jednak też mają zdolność do wyłapywania niebezpiecznych oraz szkodliwych substancji z powietrza atmosferycznego. Oznacza to, że poprawia jakość powietrza w otoczeniu. Przy tym w przypadku wysp ciepła, które tworzą się w mieście, rośliny korzystnie wpływają na obniżenie temperatury w sąsiedztwie. Stąd też warto korzystać z oferty firm, które zajmują się produkcją trawników rolowanych. Takie trawniki powstają w naturalnych warunkach, a więc na żyznej glebie, gdzie poddawane są zabiegom pielęgnacyjnym. Warto mieć na uwadze też o tym, że trawa z rolki może być zakładana przez cały sezon wegetacyjny. Prócz tego jest dostępna zarówno w dystrybucji hurtowej, jak też detalicznej, a zatem może posłużyć zarówno na boisku sportowym, jak także na niewielkiej przestrzeni ogrodu przydomowego. Warto być świadomym też o tym, że jest to trawa zdrowa, pozbawiona chwastów, jak również wykazująca dużą odporność na działanie chorób, jak również niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest również prosta do ułożenia, dlatego testuje się również na terenach nachylonych. Pamiętajmy również o tym, z trawnik rolowany zapobiega erozji gleby, podnosi walory estetyczne ogrodu czy również skweru miejskiego.

Więcej informacji: https://www.xeroflor.pl