Elektronika

Ładowanie aut elektrycznych

Samochody elektryczne są bez wątpienia przebojem na rynku motoryzacyjnym. Używanie ich jest nie tylko i wyłącznie opłacalne dla środowiska naturalnego, co wiąże się z mniejszą ilością spalin dostających się do powietrza, niemniej jednak również bajecznie wygodne. Samochody z napędem elektrycznym są ciche, a kierowanie nimi jest płynne i łatwe.

Zalet posiadania samochodu na prąd jest więc bardzo wiele. Jedyny kłopot może stanowić ładowanie. Na szczęście ten problem też został rozwiązany dzięki sklepom oferującym cały niezbędny sprzęt, czyli np przewody do ładowania samochodów elektrycznych.
Ładowanie samochodu elektrycznego
Na samym początku powinno się zaznaczyć, że samochód elektryczny, jak właściwie każde inne urządzenie elektryczne, można ładować za pomocą kabla i ładowarki. Jednak w sytuacji pojazdów sprawa jest bardziej skomplikowana niż w przypadku na przykład telefonu komórkowego. Głównie odróżnia się ładowarki samochodowe różnych typów. Przed zakupem należy się zatem zorientować jaka ładowarka nadaje się do ładowania danego modelu auta. Jeżeli już natomiast wolimy rozwiązania uniwersalne, dostępne są także ładowarki kompatybilne z każdym autem z napędem elektrycznym. Warto również wspomnieć, że ładowarki samochodowe dzielą się na dwie zasadnicze grupy. Są to ładowarki przenośne, które polecane są osobom, które często podróżują. Dzięki regulacji napięcia można je używać właściwie na każdym kroku, co umożliwia na odbywanie nawet bardzo długich podróży bez obawy, że staniemy gdzieś w trasie. Drugą grupę tworzą ładowarki do ładowania stacjonarnego, np w domu. W sytuacji przez cały czas występującego braku odpowiedniej ilości stacji ładujących, ładowarka przenośna jest idealnym rozwiązaniem.
Jeśli jednak podróżujemy rzadko, warto skorzystać z innej dostępnej opcji, jaką jest wallbox, stacja ładowania samochodów elektrycznych. Jest to rozwiązanie, które pozwoli nam naładować auta o każdej porze przed podróżą. Każda taka stacja objęta jest gwarancją. Dostępne na rynku rozwiązania odznaczają się wysoką funkcjonalnością. Są między innymi wyposażone w wyświetlacz LCD, na którym możemy śledzić postępy ładowania. Kolejną pozytywną właściwością jest to, że stacje ładowanie są dość mało ważące, ważą mniej więcej dziecięciu kilogramów. A co najistotniejsze, wyposażone są w zabezpieczenia przeciwpożarowe i prądowe.
Dodatkowe informacje: wallbox, stacja ładowania samochodów elektrycznych.