Finanse i bankowość

Kasa fiskalna z terminalem

Wprowadzone przepisy nakładają obowiązek stosowania rejestratorów sprzedaży na przedsiębiorców, którzy oferują własne usługi, jak też towary klientom, którzy nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej. Ten przepis dotyczy też rolników ryczałtowych. Powinno się pamiętać o tym, że producenci oferują coraz to nowsze rozwiązania, które wychodzą vis a vis oczekiwaniom klientów, a zatem przykładowo innowacyjne urządzenie tj. posnet pospay.

Jest to wielofunkcyjne urządzenie fiskalne, które pracuje w trybie on-line a także jest mobilne, dlatego tak bardzo chętnie wybierane jest przez innowacyjnych przedsiębiorców, którzy stawiają na użyteczność a także innowacyjność.
Urządzenia fiskalne z funkcją terminalu – dlaczego warto wybrać?
Przede wszystkim trzeba rozpocząć od tego, że zgodnie ze zmianami ustawy dotyczącej podatku VAT od 2020 roku cały czas przybywa liczba branż, których przedstawiciele mają obowiązek stosować urządzenia fiskalne pracujące w trybie on-line, a zatem mające dzięki internetowi połączenie z centralnym repozytorium kas. Jest to część polityki uszczelnienia podatków. Co za tym idzie, przedsiębiorcy bardzo często kupują urządzenia fiskalne pracujące w trybie online. Warto dodać natomiast o tym, że dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii możemy dzisiaj kupić urządzenia, które nie tylko i wyłącznie pracują w trybie on-line, ale łączą w sobie również dodatkowe funkcje. Odpowiednim przykładem takiego urządzenia jest terminal płatniczy kasa fiskalna. Jest to urządzenie fiskalne, które łączy w sobie funkcję trzech różnych urządzeń, a mianowicie kasy fiskalnej, terminalu płatniczego oraz drukarki fiskalnej. Funkcje kasy fiskalnej pełni dzięki wbudowanemu modułowi sprzedażowemu. Taki moduł funkcjonuje jak kasa fiskalna, a zatem daje nam możliwość wystawienia paragonu, jak też dodania towaru, a wygenerowany paragon możemy klientowi przesłać na przykład mailem. Jednak możemy również taki paragon wydrukować, ponieważ urządzenie pełni także funkcje drukarki fiskalnej, która może drukować z aplikacji zewnętrznych. Co więcej, kasa fiskalna on-line z terminalem to również obsługiwanie płatności bezgotówkowych, a więc płatności wykonywanych za pomocą różnych rodzajów kart płatniczych oraz za pomocą telefonu.

Polecamy: pospay polska bezgotówkowa.