Finanse i bankowość

Sprawy frankowe – kancelaria

Musimy być świadomym, że o ile borykamy się z myślami natury prawnej, to w każdym momencie możemy korzystać z fachowej pomocy prawnej, jakiej udzielają kancelarie adwokackie. Tyczy się to różnych dziedzin prawa, a więc w głównej mierze prawa rodzinnego, jak też prawa gospodarczego czy prawa pracy. Jeżeli więc interesuje nas zagadnienie takie jak pomoc frankowiczom, musimy skorzystać z usług kancelarii adwokackiej, która specjalizuje się w umowach frankowych.

Musimy sobie zdawać sprawę, że umowy frankowe coraz częściej obciążone są tak zwanymi wadami prawnymi, które stanowią bazę do unieważnienia kredytu frankowego albo też od jego odfrankowienia.
Kredyt we frankach – gdzie szukać pomocy?
Powinniśmy sobie zdawać sprawę, że w ostatnich latach coraz częściej zapadają wyroki sądowe na korzyść kredytobiorców, którzy zaciągnęli zadłużenie w instytucjach bankowych we franku szwajcarskim. Adwokaci prowadzący takie sprawy, bardzo często odwołują się do wyroku trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Banki widząc rozwój sytuacji coraz częściej wychodzą z inicjatywą ugody z kredytobiorcą, warto pamiętać jednakże o tym, że zaproponowane przez bank warunki wcale nie muszą być dla nas korzystne, tak jak nie był dla nas korzystny kredyt we frankach. Warto zatem korzystać z rozwiązania, jakim jest kredyt frankowy adwokat, który będzie nas reprezentował w sporze z bankiem, jak także będzie występował w naszym imieniu przed sądem reprezentując nasze interesy. Jeżeli powoduje trafia przed sąd, to wtedy prawdopodobne są dwa różnorodne rozstrzygnięcia, a mianowicie unieważnienie całego kredytu, jak również jego odfrankowienie. Wynik takiej rozprawy zależy od kilku czynników, głównie fundamentem do unieważnienia kredytu frankowego jest występowanie w umowie tak zwanych klauzul niedozwolonych. Był to przejaw nieuczciwych praktyk prowadzonych przez różne banki, dlatego tak wiele kredytów frankowych jest w tej chwili unieważniona. Innym wyjściem jest odfrankowienie kredytu. Jeżeli już zatem mamy kłopoty z kredytem frankowym i ciągle wzrastającym saldem zadłużenia, warto skorzystać z fachowej pomocy adwokata, który przeprowadzi nas przez właściwie każdy stopień postępowania, reprezentując nasze interesy.

Polecamy: kredyty frankowe kancelaria Zielona Góra.