Inne

Artystyczne malowanie murala

W teraźniejszych czasach nikt już nie uznaje sztuki ulicznej jako akt wandalizmu, za który artystów trzeba posyłać do więzienia. Sztuka uliczna cieszy się obecnie coraz większą popularnością w dużych, polskich miastach. Decydując się na się do Berlina, Londynu, czy Nowego Jorku warto zwrócić uwagę na organizowane specjalne wycieczki objazdowe po najsłynniejszych muralach znajdujących się w danym mieście.

Niestety murale nadal są dość mało znaną sztuką i warto byłoby to przemienić. Jest to wszakże doskonały sposób na nadanie drugiego życia dla starego bloku lub muru. Jeżeli więc chcielibyście posiadać swój drobny wkład w sztukę uliczną a także w upiększanie własnego miasta, to warto zainwestować własne środki finansowe w malowanie murali. Aktualnie w dużych polskich miastach możecie znaleźć wielu wspaniałych artystów, którzy wykonają dla was ładny mural w zgodzie z przedstawionymi wytycznymi.
Malowanie muralu zdecydowanie jest prawdziwą sztuką wymagającą od kilkunastu do kilkudziesięciu dni intensywnej pracy artysty. Jeżeli interesuje was określony wygląd waszego murala, to warto przygotować dokładny projekt dla artysty. Na pewno pousiłuje on w około dziewięćdziesięciu procentach odwzorować waszą wizję. Pozostałe dziesięć procent warto zostawić dla artysty, ażeby mógł się wykazać własną inwencją twórczą. Każdy artysta posiada swój własny styl malowania murali oraz jego znaki rozpoznawcze. Dodane przez artystę elementy na pewno nie zepsują całej koncepcji muralu, a będą perfekcyjnym jego urozmaiceniem. Warto więc obdarzyć artystę odrobiną zaufania i pozwolić mu na zrealizowanie kilku dodatkowych elementów na zamówionym dla was murale. Jeżeli jednak nie jesteście wstanie w pełni zaufać dla artysty, to warto poprosić go o przygotowanie projektu muralu z naniesionymi autorskimi szczegółami. W ten sposób będziecie mogli zobaczyć, jak artysta z dokładnością widzi wasz mural oraz jakie dodatkowe elementy chciałby na nim umieścić. Jeżeli już naniesione elementy nie przypadną wam do gustu, to zostaną zaproponowane inne autorskie dodatki.
Źródło informacji: malowanie murali.