Inne

Czyszczenie suchym lodem

Nie ulega wątpliwości, że utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny w miejscu pracy jest kluczowe między innymi dla realizacji przepisów bhp, ale również dla standardów pracy wewnątrz firmy. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że na rynku działają firmy, które specjalizują się w profesjonalnych usługach dezynfekcyjnych, jak również związanych z czyszczeniem maszyn produkcyjnych. Na wyjątkową uwagę zasługuje czyszczenie suchym lodem, co jest metodą nowoczesną, jak też ekologiczną, która odznacza się także wysoką skutecznością.

Jeżeli więc potrzebujemy profesjonalnej metody, która zapewni czystość hal produkcyjnych czy magazynowych, warto wziąć pod uwagę mycie za pomocą suchego lodu.
Mycie suchym lodem – co powinno się mieć świadomość tego?
Na samym początku trzeba wyjaśnić, że czyszczenie suchym lodem jest metodą, która wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Jest to też metoda, która jest całkowicie bezinwazyjna, co wiąże się z konkretnymi korzyściami dla zakładów produkcyjnych czy hal magazynowych. W praktyce oznacza to, że nie musimy demontować żadnych linii produkcyjnych, aby szczegółowo wyczyścić a także zdezynfekować maszyny oraz podzespoły różnych urządzeń. Warto mieć na uwadze też o tym, że jest to forma w pełni bezpieczna dla urządzeń a także maszyn, która nie sprawia uszkodzenia czyszczonych powierzchni. Jednocześnie mycie suchym lodem wyróżnia się wysoką skutecznością, ponieważ cząsteczki takiego suchego lodu rozpędzone są do bardzo dużych prędkości, co powoduje oderwanie nawet silnie przylegających do powierzchni maszyn cząsteczek brudu. Dodatkowo, czyszczenie suchym lodem nie wymaga dodawania żadnych detergentów czy dodatkowych środków chemicznych, czyli jest to metoda bezpieczna i ekologiczna. Nie powinno wziąć budzić zaskoczenia, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się właśnie na tę skuteczną a także bezpieczną metodę, która umożliwia zachować świetny poziom czystości i higieny w miejscu pracy, przykładowo na hali produkcyjnej czy także magazynowej. Warto być świadomym także o tym, że suchy lód może być używany do czyszczenia urządzeń elektrycznych, gdyż nie przewodzi prądu.

Zobacz również: czyszczenie suchym lodem.