Inne

Regały do magazynu

W magazynach używa się różnorakie rozwiązania, które pozwalają na wydajne przechowywanie różnych towarów, zarówno na paletach, jak również luźnych. Wybór odpowiednich rozwiązań uzależniony jest w głównej mierze od dostępnej przestrzeni w magazynie, jak także profilu działalności, a więc na przykład charakterystyki magazynowanych produktów. Jeśli zamierzamy przechowywać towary na paletach, to na 100 procent warto zainwestować w mocne regały paletowe, które pozwalają w głównej mierze na dostęp do towaru za pomocą wózków widłowych.

Warto pamiętać o tym, że ten rodzaj regału musi się charakteryzować przede wszystkim trwałą a także mocną konstrukcją, jak również sporym udźwigiem, a zatem zastosowaniem materiałów o dobrych właściwościach użytkowych.
Regały i półki – jakie rodzaje wybierać do magazynu?
Głównie musimy zwrócić uwagę na żywotność danych towarów, a zatem przeznaczenie konkretnych tworzyw a także surowców wykorzystanych do ich wykończenia. W przypadku magazynów czy sklepów najlepiej sprawdzają się regały metalowe, a więc takie, których profile a także słupy są zrealizowane ze stali, w dodatku galwanizowane a także malowane proszkowo, co zabezpiecza taki produkt przed działaniem niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć czy substancja chemiczna, niemniej jednak też przed korozją a także uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą być spowodowane na przykład stosowaniem wózków widłowych na hali magazynowej. Takie właściwości posiadają między innymi regały wspornikowe, które przeznaczone są do przechowywania towarów ciężkich. Ten typ regałów składa się zarówno z podstawy, jak również słupów, jednakże towar magazynowany jest na specjalnych belkach, które odznaczają się dużym udźwigiem. Klienci na prawdę często wybierają też dodatkowe wyposażenie, tak jak stoły warsztatowe czy specjalne antresole, które stanowią wielopoziomowe systemy regałowe. W antresolach wykorzystuje się np schody a także chodniki, które umożliwiają obsługę ręczną. Największą dobrą cechą tego rozwiązania jest możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni w magazynie czy hali, ponieważ zabudowa tego systemu może sięgać pod sam sufit. Jak się zatem okazuje, klient ma do wyboru różnorodne rozwiązania, które sprawdzają się w sklepach czy magazynach.

Więcej informacji: regały wspornikowe.