Marketing i reklama

Biznesowy kalendarz trójdzielny

Strategie marketingowe firm bardzo często zawierają innowacyjne metody promowania firmy w oczach klientów oraz kontrahentów. Taką metodą bez wątpienia są gadżety reklamowe, czyli funkcjonalne prezenty, które są wręczane w czasie targów branżowych, spotkań biznesowych czy szkoleń pracownikom firmy, klientom, jak także partnerom biznesowym. Warto dodać jednakże, że gadżet reklamowy powinien być przede wszystkim praktyczny.

Dlatego oczywiście nie każdy przedmiot sprawdzi się w tej roli. Jednakże funkcjonalnymi oraz praktycznymi gadżetami reklamowymi są biznesowe kalendarze trójdzielne. Są to kalendarze ścienne, które łączą w sobie funkcję informacyjną, jak też marketingową a także ozdobną.
Kalendarze trójdzielne z logo firmy – na co zwrócić uwagę?
Kalendarze biznesowe dostępne są w różnorakich formatach, jak także w różnorakich wariantach, które różnią się nie tylko i wyłącznie szatą graficzną,  ale też funkcjonalnością. Poza kalendarzy ściennych charakteryzuje się też kalendarze książkowe, które łączą w sobie funkcję terminarza i notatnika. Dużą popularnością przedsiębiorców cieszą się także kalendarze przeznaczone na biurko, przykładowo kalendarze stojące piramidki. Jak się więc okazuje, firmy mają szeroki wybór kalendarzy reklamowych, które zawierają treści promujące firmę. Warto być świadomym, że kalendarz trójdzielny dla firm to praktyczne rozwiązanie, które z powodzeniem może być wykorzystywane do promowania firmy. Kalendarz tego rodzaju odróżnia się specyficznym układam. Górna część, czyli tak zwana główka, to powierzchnia projektowa przeznaczona na umiejscowione treści reklamowych, czyli w głównej mierze logotypu firmy. Poniżej znajduje się kalendarium, które zbudowane jest z trzech kolejnych miesięcy, z czego miesiąc aktualny znajduje się w środku. Zaś na samym dole znajduje się tak zwana stopka, czy jej miejscu przewidziane na dane teleadresowe firmy. Jest to układ czytelny, jak też dający duże możliwości personalizacji. Przy tym, powierzchnia projektowa przeznaczona na przekaz marketingowy jest znaczna, umożliwia na dokładne zaprezentowanie między innymi oferty przedsiębiorstwa. Nie jest więc zaskoczeniem, że kalendarze trójdzielne ze zdjęciami nawiązującymi do działalności firmy stanowią efektywne narzędzie marketingu bezpośredniego.

Więcej: zerknij na kalendarze trójdzielne