Medycyna i uroda

Rodzaje wózków inwalidzkich

Sklepy medyczne oferują profesjonalny sprzęt medyczny, rehabilitacyjny a także treningowy. Coraz więcej sklepów medycznych oferuje sprzedaż internetową, co jest rozwiązaniem w szczególności zyskownym dla klientów, ponieważ bez wychodzenia z domu mogą zamówić konieczne artykuły oraz sprzęty, które zostaną dostarczane pod wskazany adres. Warto dodać jednak, aby skorzystać wyłącznie z sklepów medycznych, które oferują sprzęt oraz akcesoria pochodzące od sprawdzonych renomowanych producentów.

Wózek inwalidzki powinien charakteryzować się solidną mocną konstrukcją, na przykład aluminiową albo stalową, jak także certyfikatami zaświadczającymi o bezpieczeństwie jego stosowania.
Wózek inwalidzki – szeroki wybór w sklepie medycznym
Warto zaznaczyć, że sklepy medyczne oferują de fakto bogaty wybór wózków, które są przystosowane do pacjentów cierpiących na różnorodne choroby, schorzenia czy urazy. Wybór odpowiedniego rodzaju powinien być zależny od kilku kluczowych czynników, między innymi takich jak rodzaj i odcinek niepełnosprawności pacjenta, jak też jego indywidualne potrzeby a także oczekiwania. Wózki inwalidzkie zasadniczo dzielą się na dwa podstawowe rodzaje. Są to wózki o napędzie ręcznym oraz wózki o napędzie elektrycznym. W obu tych kategoriach można wyróżnić różnorakie opcje wózków, które są przystosowane do różnorakich kategorii pacjentów. W sytuacji wózków ręcznych dużym zainteresowaniem cieszą się przykładowo wózki uniwersalne, które bardzo dobrze nadają się przy transporcie, czyli np w lotniskach czy szpitalach. Z kolei osoby aktywne często wybierają wózki sportowe. Są to specjalne rodzaje wózków dostosowane do uprawiania dokładnie określonej dyscypliny sportowej, na przykład zjazdów górskich, rugby, koszykówki czy szermierki. Warto mieć na uwadze jednakże, że zazwyczaj z takich wózków nie korzysta się na co dzień, a wyłącznie w trakcie uprawiania konkretnej dyscypliny sportowej. Schodolaz to z kolei szczególny rodzaj wózka wielofunkcyjnego, który pozwala pacjentowi pionizację, dzięki temu w sposób prawidłowy pracują narządy wewnętrzne poprawiając ogólną kondycję oraz samopoczucie pacjenta. Z kolei dla pacjentów, którzy nie mogą podejmować wysiłku fizycznego, przeznaczone są tak zwane wózki pasywne.

Sprawdź również informacje na stronie: Wózek inwalidzki.