Motoryzacja

Skup samochodów

O ile nie wiemy, co zrobić ze starym samochodem, to warto być świadomym o sposobów, jaką jest skup aut w Katowicach. Jest to profesjonalna firma, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie skupowania samochodów, takich jak samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze, ale również naczepy, przyczepy czy maszyny budowlane. Jest to na 100 procent niezwykle wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli zależy nam na tym, ażeby szybko pozbyć się starego pojazdu i otrzymać gotówkę do ręki.

Trzeba pamiętać również o tym, że skupy pojazdów funkcjonują także jako stacje demontażu samochodów a także innych aut, w tym maszyn rolniczych a także budowlanych.
Skup i demontaż pojazdów – co powinno się wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że auto złom Katowice oferuje swoim klientom kompleksowe usługi, które obejmują zarówno złomowanie samochodów należące do różnorakich marek a także modeli, jak także odkupywanie samochodów, których wartość jest wyższa niż wartość złomowania. Mogą być to różnorodne pojazdy, a zatem nie tylko samochody osobowe i ciężarowe, niemniej jednak też maszyny rolnicze. Nieważny jest rok produkcji czy przebieg, jak również stan techniczny. Kupowane są samochody skorodowane, powypadkowe, zaniedbane, niesprawne czy z usterkami. Co bardzo ważne, pracownik skupu umawia się z właścicielem pojazdu na oględziny u niego na miejscu. Po zweryfikowaniu stanu technicznego auta pracownik skupu proponuje odpowiednią kwotę. Jeżeli już posiadacz uznaje tę kwotę za wystarczającą, to wtedy możemy podpisać umowę. Gotówka wypłacana jest właścicielowi na miejscu. Co za tym idzie, nie musi czekać na przelewy. Zakupiony pojazd odbierany jest przez skup za pomocą lawety, dlatego nie musimy ponosić dodatkowych kosztów związanych z transportem. Jak się okazuje, skup samochodów Katowice to usługa kompleksowa, która ukierunkowana jest zarówno do właścicieli pojazdów starych, jak również dla klientów biznesowych, którzy mają do sprzedaży większą liczbę aut, przykładowo firmy transportowe. Co więcej warto być świadomym o tym, że jeżeli nasz samochód jest faktycznie w złym stanie, to możemy go przekazać do stacji demontażu samochodów, a wówczas otrzymamy dokumenty, które uprawniają nas do wyrejestrowania pojazdu w urzędzie. Dzięki temu nie będziemy musieli płacić ubezpieczenia OC za taki samochód.

Dodatkowe informacje: skup samochodów Katowice