Motoryzacja

Zarządzanie nowoczesnym taborem

Wszyscy przedsiębiorcy niedziałający w sektorze TSL idealnie zdają sobie sprawę jak ogromnym wyzwaniem jest kontrolowanie taborem pojazdów. Warto zdawać sobie sprawę jednak o tym, że dzisiaj możemy skorzystać z przyszłościowych i funkcjonalnych narzędzi, które ułatwiają a także usprawniają realizację zadań związanych z świadczeniem usług transportowych. Warto wspomnieć o tym, że zarządzanie innowacyjnym taborem to używanie między innymi z wykwintnych skryptów informatycznych, które umożliwiają administrowanie floty, niemniej jednak również kontrolowanie w pewnych sytuacjach pracy kierowców.

Trzeba zaznaczyć, że taki zaawansowany system telematyczny świetnie sprawdzi się w przypadku firm transportowych, które dysponują między innymi flotą aut ciężarowych. Pamiętajmy jednak o tym, że taki program może być stosowany również przez firmy dysponujące pojazdami dostawczymi osobowymi czy też samochodami przykładowo takimi jak cysterny.
Realizacja zadań transportowych – z jakich rozwiązań korzystać?
Dla firm transportowych priorytetem jest głównie terminowe dostarczanie przewożonych towarów czy także towarów do odbiorców. Warto być świadomym więc o tym, że warto korzystać z narzędzi takich jak DBK administrowanie flotą, które umożliwiają między innymi śledzenie jednostki aut transportowych na mapie. Warto być świadomym również o tym, że jest to system, który daje możliwość bezpośredniego kontaktu z kierowcą za pomocą komunikatora. W dodatku, taki system to również automatyczne pobieranie danych z karty kierowców oraz z tachografu. Program telematyczny do zarządzania taborem to też funkcja stałego a także automatycznego monitorowania stanu technicznego pojazdu. Co za tym idzie, posiadacz firmy otrzymuje w czasie rzeczywistym powiadomienia dotyczące stanu pojazdu powiązane przykładowo z pracą poszczególnych elementów przykładowo takich jak silnik. Warto być świadomym również o tym, że DBK administrowanie flotą to program telematyczny, który daje nam sposobność skorzystania z funkcji polegającej na automatycznym przekazywaniu powiadomień o usterce pojazdu do autoryzowanego punktu serwisowego znajdującego się w pobliżu. Dzięki temu naprawa takiego auta może przebiec szybko, a to także będzie wiązało się z zredukowaniem ryzyka opóźnienia w zakresie dostawy towaru do odbiorcy.

Źródło: żaden problem z zarządzaniem taborem.